Залишити
заявку на послуги
0 (800) 306-046
Новини
30 Жовтня 2018

Представники Київського річкового порту долучилися до Першого форуму регіонів України та Республіки Білорусь

Представники Київського річкового порту долучилися до Першого форуму регіонів України та Республіки Білорусь та прийняли участь у засіданні круглого столу з питань водного транспорту та розвитку річкового судноплавства між державами.

Співпраця з питань водного транспорту між країнами почалася давно, а сьогодні є можливість її розвитку на взаємовигідних умовах, Одним з головних напрямків такої співпраці є розвиток транспортного водного коридору.

Під час заходу обговорювали інвестиційний проект, який передбачає будівництво річкового порту в с.Нижні Жари Брагінського району та будівництво на Дніпро-Бузькому лимані (Херсонська область) глибоководного порту, де буде проводитись перевантаження вантажів з глибоководних морських суден на маловодні річкові.

Транспортний потенціал Дніпра дуже високий, а економічна користь від водних вантажоперевезень очевидна навіть у порівнянні з залізничним транспортом. Передбачається, що водні магістралі зв'яжуть не тільки Україну і Білорусь, а й інші сусідні країни.

Поглиблення дна судноплавних річок - один з найважливіших етапів роботи над проектом, він також передбачає і комплексний розвиток судноплавства на Прип'яті.

В рамках круглого столу також обговорювалися перспективи використання внутрішнього водного транспорту в міжнародних перевезеннях, відродження судноплавства в Україні та перспективи розвитку флоту в Республіці Білорусь. Наразі відпрацьовуються і правові питання співпраці: білоруська сторона виступила з ініціативою єдиної правової бази вантажоперевезень по Дніпру. За словами фахівців, розвиток судноплавства обох країн буде сприяти поліпшенню економіки шляхом створення нових робочих місць та залучення інвестицій в цю галузь.